Projekt Webovky.knihovna.cz

O čem je projekt Webovky.knihovna.cz?

Projekt Webovky.knihovna.cz  je zaměřen na poskytování podpory při vytváření webových stránek knihoven. Je zaměřen na tvorbu webu v systému Webnode, svým obsahem však práci s tímto systémem přesahuje a přál by si být inspirací pro všechny knihovny, které vlastní nebo se chystají vytvořit a spravovat webové stránky své knihovny. Vyčerpávající informace o tom, k čemu slouží projekt Webovky.knihovna.cz, naleznete na podstránce O projektu.

Pro koho je projekt Webovky.knihovna.cz určen?

Projekt Webovky.knihovna.cz je určen všem knihovnám, jenž se chtějí mít moderní webové stránky bez velké námahy a za nízký poplatek. Je zaměřen především na menší knihovny užívající systém Webnode nebo pro ty, kteří by na něj chtěli přejít. Možnou inspiraci v něm mohou nalézt i knihovny větší a také ty, které pro svůj web používají jiné systémy.

Chci vědět o projektu více. Na koho nebo kam se mám obrátit?

 Použijte jakýkoliv z kontaktů na podstránce Kontakt. Odpovíme vám v nejkratším možném termínu.

Kdo stojí za projektem Webovky.knihovna.cz?

Projekt Webovky.knihovna.cz vznikl na začátku roku 2010 za spolupráce Oddělení knihovnictví Moravské zemské knihovny v Brně a Kabinetu informačních studií a knihovnictví MU v Brně. V současné době je jeho zázemí na půdě Moravské zemské knihovny. 

V roce 2010 byl také podpořen grantem z programu VISK 3 Ministerstva kultury ČR.

Proč právě systém Webnode?

Důvody, jenž vedly k výběru systému Webnode pro vytváření webových stránek knihoven naleznete na podstránce O Webnode

Diskusní téma: Projekt Webovky.knihovna.cz

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek