O Webnode

Služba Webnode je vyvíjena a provozována společností Westcom s. r. o. Westcom je soukromá společnost se sídlem v Brně, založena v roce 1998. Tato společnost poskytuje služby v oblasti návrhu a realizace informačních systémů, externí správy informačních technologií, webhosting a serverhosting, ale také výzkumná a vývojová činnost v oblasti software.

Jedním z jejích produktů je také systém pro tvorbu webových stránek Webnode. Tento systém je revolučním nástrojem v oblasti on-line tvorby webových stránek. Umožňuje uživatelům bez jakýchkoliv technických znalostí vytvořit profesionálně vypadající webovou prezentaci. Vše velmi jednoduše a během několika minut.

Více informací o systému Webnode naleznete na jejich stránkách Webnode.cz nebo v tiskové zprávě z června 2010 na Lupě.cz.

Proč zvolit systém Webnode pro váš web?

Po technické stránce je zajištěno bezproblémové/á:

  • dodržování webových standardů a pravidel pro přístupný a použitelný web
  • optimalizace stránek pro vyhledávače (SEO)
  • přesměrování na vlastní doménu zdarma (viz Adresa webových stránek)

Pokud jste se "prokousali" podstránkou Tvorba webu, víte, o čem je řeč. Pokud ne, vězte, že pod záhadnými slovními spojeními "webové standardy", "přístupný" či "použitelný" web jsou skryty jisté zásady či podmínky, které by měli všichni tvůrci webu při své práci dodržovat. Díky nim se webová stránka zobrazuje správně na různých výstupních zařízeních (prohlížeče počítačů, čtečky nevidomých, displeje mobilních telefonů, atp.) a vnímají a používají ji korektně i uživatelé s jakýmkoliv handicapem. SEO je pak nastavení webu tak, aby jej vaši čtenáři a uživatelé při vyhledávání nacházeli ve výsledcích hledání na prvních místech.

Svým uživatelům nabízí:

  • tvorbu webu bez znalosti z programování, využívá WYSIWYG editor v on-line prostředí 
  • vizuálně a obsahově předpřipravené atraktivní šablony přímo pro knihovny
  • podporu vkládání nebo alespoň snadné integrování prvků Webu 2.0
  • detailní statistiky návštěvnosti

WYSIWYG = "What You See Is What You Get" přeloženo do češtiny "co vidíš, to dostaneš" - uživatel ihned vidí, jak budou stránky "zvenku" vypadat, zároveň pracuje v uživatelsky přívětivém a velmi intuitivním prostředí (např. editace textů probíhá velmi podobně jako v klasických textových editorech). To vše bez instalace systému do počítače, vše probíhá na webu, včetně vývoje a aktualizací systému. Předpřipravené šablony jsou atraktivní a moderně designované, obsah i struktura webu byly vytvořeny knihovnám na míru. Je možné tedy obsah nechat tak jak je, nebo jej pozměnit - například vložením prvků webu 2.0, tedy diskusních fór, blogů, formulářů, návštěvních knih, vizitek Facebooku a Twitteru, anket, RSS kanálů a mnoho dalších. Návštěvnost webu je pak podrobně zaznamenávána a zobrazována v přehledných grafech a tabulkách.

Je za minimální poplatek

Ve spolupráci s firmou Westcom jsme pro vás získali slevu 50% pro cenový program "Mini" z nabídky Webnode. Umožňuje mimo jiné umístit na web více než 1000 fotografií a kapacita přenosu dat dovoluje přesáhnout až 6000 návštěv měsíčně. Více informací najdete v ceníku.

CHCI WEB!